Лберіть мову:
ПОПУЛЯРНОЕ:
Статистика посещений
Яндекс.Метрика

Навіщо потрібно вимірювати пульс

Частоту серцевих скорочень міряють під час тренування. Вона показує, з якою швидкістю має скорочуватися серце, щоб перегнати кров. Сьогодні провести вимірювання нескладно. На допомогу приходять пульсометри http://www.sigmasport.ru/catalogue/pulsometr/ , фітнес-браслети та інші гаджети . Для чого ж це потрібно? У даній статті ви знайдете відповідь на це питання.

/>

Для чого потрібно міряти пульс під час тренування

В середньому нормальною частотою серцевих скорочень в спокійному стані у жінок вважається 70-80 ударів в хвилину, у сильної статі – 60-70. У професійних спортсменів ця величина може варіюватися від 40 до 60 ударів.

Вимірювання пульсу допомагає зорієнтуватися під час тренування і зрозуміти, що відбувається з організмом: чи почався процес спалювання жирів, чи ростуть м’язи або, навпаки, серце дуже втомилося і потребує відпочинку.

Розрахувати частоту пульсу, яка є граничною для вашого організму, можна за допомогою простої формули. 220 мінус вік для чоловіків і 220 мінус вік, попередньо збільшений на 6, для жінок.

Частота серцевих скорочень в межах 55-65% від максимальної для вас вважається терапевтичної зоною. Вона характерна для розминки на початку і розтяжки в кінці тренування.

Пульс в районі 65-75% від максимуму називається низькою зоною. Якщо тренуватися в цьому діапазоні, то через 30 хвилин виконання вправ почне згоряти жир.

Коридор в 70-80% від максимальної ЧСС характеризує аеробну зону, в якій жир спалюється швидше.

І, нарешті, в діапазоні від 80 до 90% організм працює на витривалість, починає нарощувати м’язи. Ця зона називається анаеробною.

Таким чином, вимірюючи пульс під час тренування можна домогтися бажаного результату, не зашкодивши при цьому організму.

/> />

Comments are closed.